zephyr.com.pl

Blog tematyczny o modzie, sporcie, zdrowiu

Zdrowie

Akcesoria dla minimalistów – dlaczego warto zdecydować się na okulary bezramkowe?

Akcesoria dla minimalistów – dlaczego warto zdecydować się na okulary bezramkowe?

Okulary bezramkowe stanowią najlepszą alternatywę dla klasycznych modeli z grubą oprawką. Cenisz sobie subtelne, eleganckie i stonowane akcesoria? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, to z pewnością polubisz stylowe patentki. Zobacz, jak wiele zalet mają ponadczasowe okulary bez ramek.

Patentki, czyli okulary bez ramek

Czy wiesz, jak wyglądają patentki? To okulary o bardzo prostej budowie, a od tradycyjnych propozycji odróżnia je fakt, że nie posiadają klasycznych, plastikowych lub metalowych ramek. Te innowacyjne modele są też nazywane okularami wierconymi, ponieważ ich konstrukcja jest przytwierdzana do soczewek za pomocą małych śrubek lub niewidocznych wcisków. Propozycje bezramkowe charakteryzują się dyskrecją – same szkła pozostają praktycznie niewidoczne, co szczególnie spodoba się osobom, które dopiero przyzwyczają się do okularów korekcyjnych.

Mniej popularną, lecz równie ciekawą opcją są bezramkowe okulary przeciwsłoneczne, które zdobywają rosnące grono zwolenników. Patentki z efektownymi, kolorowymi szkłami to doskonała propozycja dla osób, które lubią się wyróżniać. Jeśli chcesz wyglądać spektakularnie, to z pewnością przydadzą Ci się bezramkowe okulary z dużymi, lustrzanymi soczewkami – w takim akcesorium na pewno będzie Ci do twarzy!

Kto wygląda dobrze w okularach bezramkowych?

Okulary wiercone zaprojektowano z myślą o minimalistach oraz osobach, które zostały obdarzone subtelną urodą. Mężczyźni i kobiety o delikatnych rysach twarzy często mają problem, by znaleźć okulary pasujące do ich buzi. Na szczęście istnieją patentki, które znacznie ułatwiają wybór. Modele bezramkowe stanowią synonim prostoty – jeśli lubisz skromne dodatki, to nie musisz dalej szukać! Zwolennicy błysku będą z kolei oczarowani złotymi i srebrnymi detalami, ponieważ subtelne ozdoby dodają elegancji.

Patentki sprostają wymaganiom osób, które nie przepadają za okularami. Szkła korekcyjne bywają koniecznością – nawet jeśli nie lubimy ich zakładać, to czasem jest to jedyny sposób, by widzieć otaczający nas świat. Propozycje bezramkowe są praktycznie niewidoczne, co znacznie poprawia komfort użytkowania tego akcesorium. Modele wiercone spodobają się osobom, które dotychczas nie nosiły okularów i dopiero przyzwyczajają się do korzystania ze szkieł korekcyjnych.

Dlaczego warto wybierać patentki?

Okulary bezramkowe to jedna z ciekawszych propozycji, którą możemy spotkać w sklepach internetowych i stacjonarnych. W najbliższych latach ten model stanie się jeszcze popularniejszy, gdyż lista jego zalet jest bardzo długa. Patentki są cenione przez kobiety i mężczyzn ze względu na:

  • Komfort noszenia – właściciel szybko przyzwyczaja się do tych okularów, ponieważ są bardzo lekkie i praktycznie niezauważalne.
  • Wytrzymałość – patentki mogą wydawać się kruche, jednak każdy model jest wykonany z materiałów wysokiej jakości, co znacznie minimalizuje ryzyko uszkodzenia.
  • Oryginalną konstrukcję – okulary bezramkowe to unikalna propozycja, która nie zasłania twarzy i eksponuje naturalne rysy.
  • Uniwersalność – modele wiercone da się dopasować do każdej stylizacji oraz do dowolnego typu urody.
  • Różnorodność – patentki mogą przybierać dowolne kształty i kolory, dzięki czemu łatwo dobrać je do preferencji klienta.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru okularów bezramkowych?

Chociaż lista wad okularów wierconych jest zdecydowanie krótsza niż spis ich zalet, to należy być świadomym, że patentki mają pewne słabości. Ten subtelny i elegancki model z pewnością zachwyci każdego z nas, ale w trakcie poszukiwań najlepszej opcji należy zwrócić szczególną uwagę na:

  • Odpowiednie mocowanie konstrukcji – jeśli wybierzemy okulary słabej jakości, to śrubki przytwierdzone do szkieł będą się powoli luzować. W końcu patentki staną się niestabilne i będą wymagać regulacji.
  • Prawidłowe zabezpieczenie okularów – modele wiercone wymagają dodatkowej ochrony, ponieważ nie posiadają oprawki, która chroniłaby je przed zarysowaniami. Podczas użytkowania takich akcesoriów należy zachować ostrożność i delikatność.
  • Grubość soczewki – technologie wykorzystywane w okularach bezramkowych mogą sprawić, że osoby z dużą wadą wzroku będą musiały korzystać z bardzo grubych szkieł, co nie zawsze wpisuje się w nasze poczucie estetyki.

Minusy patentek nie powinny stanowić poważnego problemu – podczas poszukiwań najlepszej pary okularów bezramkowych wystarczy zwrócić uwagę na ich mocowania i pamiętać, że ten model należy przechowywać w dopasowanym etui.

Oryginalne i nowoczesne propozycje dla miłośników stylu

Szukasz okulary bezramkowe, które spełnią Twoje wysokie wymagania? Zapoznaj się z bogatą ofertą patentek dostępną w sklepie Kodano.pl. Fenomen modeli na śrubkę polega na ich uniwersalności i minimalistycznej formie. Większość kobiet i mężczyzn docenia proste, stonowane akcesoria, które szybko stają się nieodłącznym elementem naszego wizerunku. Okulary bezramkowe wnoszą harmonię i ład. Wchodząc w posiadanie takiego modelu, nie będziemy się martwić, że ograniczy on nasze możliwości stylizacyjne. Nowoczesny umiar cieszy się teraz ogromną popularnością, dzięki czemu coraz więcej osób decyduje się na zakup estetycznych patentek.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij

O autorze

Redakcja zephyr to grupa pasjonatów mody i wszystkiego co z nią powiązane. W naszych artykułach dowiesz się także, jak dbać o swoje zdrowie co przełoży się na lepszą jakość życia. Sprawdź nasze artykuły i dowiedz się jak poprawić swoje życie!